עיצוב הבית או המשרד והמשמעויות הכלכליות

חשובה לנו סביבת עבודה נעימה לא פחות מאשר חשוב לנו מראה הבית. אנחנו משקיעים לא מעט זמן ואנרגיות, וגם משאבים ניכרים, בעיצוב המשרד והדירה. אלא שבמקרים רבים אנחנו גם מוצאים את עצמנו עם חור גדול בכיס ועם חשבון בנק שזועק לעזרה. איך אפשר בכל זאת לצמצם נזקים וגם במה חשוב להתמקד באמת?

 

תכנון נכון וקביעת סדרי עדיפויות

לפני שתתחילו לבחון חנויות ולסרוק קטלוגים, קחו צעד אחד אחורה וחזרו ללוח השרטוט. זה הזמן להתחיל להגדיר מטרות ברורות ובעיקר, לקבוע את התקציב שלכם. אם יש לכם תכנית חיסכון או קרן השתלמות שתרצו לנצל למטרה שעל הפרק רשמו לעצמכם את הסכום הזה, והתחילו לגזור מתוכו את עלויות העיצוב של המשרד או הבית. נסו להיות ממוקדים ולהגדיר סדרי עדיפויות, וזכרו שיכולות להיות מטרות גדולות אחרות שיצדיקו שימוש בכסף הזה. למשל, אם אתם רוצים לבחון השקעות בנדל"ן כדי להגדיל את הרווחים שלכם יכול להיות שתוכלו לנצל רק חלק מתכנית החיסכון שלכם. אל תתחילו לרכוש פריטי ריהוט בלי לדעת כמה כסף באמת עומד לרשותכם.

 

התמקדות במטרות העסק

אתם עוברים למשרד חדש ורוצים לעצב אותו בקפידה רבה כדי שיהיה מרהיב ונעים. זו חשיבה נכונה מאוד. עם זאת, אתם לא צריכים את הריהוט היקר ביותר כדי להשיג את המראה היוקרתי שאתם רוצים. ייעוץ עסקי יעזור לכם להגדיר תקציב ולקבוע סדרי עדיפויות, וגם לתכנן את המשרד בצורה נכונה. ליווי של מעצב גם הוא יעזור, ולמעשה תוכלו לחסוך לא מעט אם רק תגלו איפה נמצאים פריטי הריהוט היפים, אלה שלא בהכרח יעלו אלפי שקלים.

 

סקר שוק – חשוב ביותר

בין אם אתם מעצבים את הבית או את המשרד, וגם אם יש לכם הון מרשים כדי לעשות את זה נכון, בצעו סקר שוק. אנשים רבים נוטים לדלג על השלב הזה כי הם בטוחים שהם יודעים איפה ימצאו את הפריטים היפים ביותר. אלא שהסקר הקצר הזה יפתח בפניכם אפשרויות שכלל לא הכרתם. יכול להיות שיש דרכים יצירתיות לנצל את חדר העבודה ולהפוך אותו לפונקציונלי בלי לרכוש מוצרים לא הכרחיים. תכנון נכון של המטבח יכול לחסוך מכם את הצורך בשדרוגים ותוספות למיניהם. בנוסף, יכול להיות שתמצאו פריטים זהים במקומות שונים, במחירים שונים. עדיף שתגלו את זה לפני שתוציאו את הכסף שלכם ותגלו את הספה היפה במבצע משוגע במקום אחר.