משרד חדש – בלי לפשוט את הרגל

עסק חדש, או עסק מתפתח, זקוק ללא ספק למשאבים. יכול להיות שהשירותים שאתם מציעים לא דורשים מכם הוצאות גדולות במיוחד ויכול להיות שתהליך הייצור לבדו מחייב הון לא מבוטל. כך או כך רצוי שתיערכו לקראת המהלך הזה בהתאם, אבל מה קורה אם העסק נקלע לקשיים ובתוך התהליך הזה גם החשבון הפרטי שלכם נמצא במצוקה כלכלית?

 

אז יש כמה דרכים להתמודד עם הבעיה הזו. הדרך הראשונה כוללת פתרון מימון כלשהו, לרוב הלוואה (ובדרך כלל בנקאית). מצד שני, אפשר רק להניח שלקחתם כמה הלוואות עד היום, וכך נוצר מצב שבו ההחזר החודשי שלכם פשוט גבוה מדי. גם אחרי שהמשכורת נכנסת (אם יש משכורת כזו מהעסק) אתם מגלים שהיא נבלעת בהחזרים חודשיים והוצאות גבוהות מאוד. אז הלוואה נוספת עשויה רק להקשות עליכם יותר.

 

הסדר חוב גם הוא פתרון, ואפילו לא רע בכלל. כשאתם מלווים בגורם מקצועי ומקבלים סיוע משפטי בדרך הזו, אתם יכולים להגיע לפשרה עם הבנק שלכם. במסגרת הפשרה הזו ההלוואות הקיימות יאוחדו, התנאים ישונו ובמקום להחזיר מדי חודש אלפי שקלים תחזירו הרבה פחות. ייקח לכם קצת יותר זמן לפרוע את ההלוואה, אבל בזמן הזה יהיה לכם אוויר לנשימה, וזה חשוב לא פחות. במצבים מסוימים, כשהחובות גדולים הרבה מעבר לקצה גבול היכולת, קיימת גם האפשרות של מחיקת חוב. המצבים האלה עדיפים על הליכי הוצאה לפועל שיובילו לעיקולים וקנסות גבוהים יותר, כך שאפשר ורצוי ליזום אותם לפני שהבנק ינקוט בהליכים.

 

ומה עם פשיטת רגל? גם זו אפשרות שעבור רבים היא בבחינת גלגל הצלה שמאפשר להם להתחיל מחדש. עם זאת, גם כאן יש הליך, בירוקרטיה וכמה דרישות שבהן אתם נדרשים לעמוד. אם זה הצעד הנכון עבורכם כדאי שתיעזרו בליווי מקצועי. רק עורך דין המתמחה בתחום יידע לענות לכל השאלות ולתת לכם ייעוץ משפטי נכון.

 

 

עוד קצת מידע בנושאי הוצאה לפועל, חובות ופשיטת רגל:

על הליכי הוצאה לפועל ומחיקת חובות – האתר של יהונתן גולדברג

יהונתן גולדברג במדריך העסקים של ישראל

יונתן גולדברג – Law Guide

יונתן גולדברג – מידע מתוך אתר EASY

יהונתן גולדברג – לשכת עורכי הדין