כך תרעננו את הבית הישן

לא תמיד אנחנו יכולים להרשות לעצמנו לעבור דירה, גם אם ממש בא לנו לגוון ולחדש מדי פעם. מחירי הדיור מרקיעים ועם דירה ישנה אנחנו מבינים שלא נצליח לקנות דירה אחרת בקלות רבה. אז איך אפשר בכל זאת ללטש את הדירה הקיימת ואולי להעלות את ערכה לקראת היום שבו, בכל זאת, נהיה מוכנים לעשות את הצעד הגדול?

 

הפתרון המודרני: תמ"א 38

בשנים האחרונות אנחנו רואים ושומעים על פרויקטים רבים שיקום מבנים, אלה שאנחנו מכירים תחת השם הסקסי תמ"א 38. הפרויקטים האלה מככבים בערים הגדולות בעיקר, אבל לא רק, וכך גם אתם יכולים לגייס את השכנים לטובת פרויקט תמ"א 38 בהרצליה, רמת גן או תל אביב. כמובן שיש הגדרות די ברורות באשר למבנים שיכולים להיכנס תחת המטרייה הזו, אבל אם תעמדו בדרישות ותגייסו גם את השכנים וגם חברה אמינה וטובה כמו קבוצת הילה תשלו שאפשר לשדרג את איכות החיים משמעותית, וגם להקפיץ מעלה את ערך הנכס.

 

שיפוץ הדירה שלכם

אם המבנה הכללי בסך הכל במצב טוב, בדקו אפשרות לשפץ את הדירה הקטנה שלכם. אתם לא צריכים להשקיע הון עתק או לשפץ את הדירה כולה. חלוקה מחדש של החלל, שילוב של קירות גבס מעוצבים ונישות קטנות, כל אלה ישיגו את המטרה היטב. השקיעו את הזמן ואת האנרגיות בדירה שלכם, בעיצוב, בצביעת הקירות ואפילו בריהוט מחדש, ותגלו שיש לכם דירה שונה לחלוטין, מזמינה ונעימה, כזו שגם הקונים הפוטנציאליים יעריכו מאוד. כאמור, תקציב יחסית קטן יכול להספיק, והערך החדש של הדירה יעלה על ההשקעה.

 

טיפוח וניקיון

לבסוף, השקיעו את הזמן ואת האנרגיות (וגם את המשאבים, כמובן) בליטוש השטחים המשותפים והפינה האינטימית שלכם. מנקה פרט או חברת ניקיון יוכלו לדאוג לסביבה נעימה ונקייה גם בלובי ובחניה הפרטית, אבל גם בדירה שלכם. זה הזמן לתת תשומת לב למקומות שבהם אנחנו מבלים זמן רב. טיפוח האזורים המשותפים יהפוך את החזרה הביתה לנעימה יותר בסוף יום עבודה, ניקיון הדירה יבטיח לכם חזרה כיפית הביתה כשאתם משתוקקים לראות סרט טוב או לאכול ארוחת ערב עם כל המשפחה. הסוד הוא לא בהכרח בהשקעה כספית גדולה אלא בתשומת לב והשקעה מינימלית שתאפשר לכם לחיות טוב יותר במקום החשוב ביותר.