טיפים לעיצוב שיעזור לכם להתנהל טוב יותר

ילדים ומבוגרים שמתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז יודעים היטב איפה הבעיה פוגשת אותם יותר מכל. זה קורה כשהם צריכים לצאת מהבית ומגלים ששכחו טלפון, ארנק, מפתח או ספר לימוד. במקרים רבים אחרים, הם ישכחו כמה פריטים מתוך הרשימה ולא רק אחד. זה קורה כשהם צריכים לסדר את החדר אבל המשימה נראית כל כך בלתי אפשרית שאין להם מושג איך להתחיל, ולבסוף שוכחים להתחיל (ולסיים). במילים אחרות, עיצוב וסידור הבית משפיעים במידה רבה גם על היכולת להתמודד עם הקשיים הללו, מה שאומר שבכמה מהלכים פשוטים יחסית תוכלו להקל על עצמכם ועל הילדים הרבה יותר.

 

פינת עבודה ולימוד

כולנו מתמודדים עם ערימות של ניירת. מכתבים מהבנק, חשבונות, קבלות, מבחנים ועוד לא מעט ניירת מצטברת אצלנו, ואת רובה אנחנו מתפתים לשמור רק למקרה שאי פעם נזדקק לה. שולחן עבודה מרווח ונוח יאפשר לנו לשמור על הניירת שלנו טוב יותר וגם לתייק אותה כמו שצריך. הציבו מדף עם קלסרים ותיקיות על פי הנושאים המרכזיים, לרבות תלושי שכר, פוליסות בטח, תעודות ומכתבים אחרים, ואל תשכחו להצטייד בציוד משרדי מתאים (מהדק, סיכות ושקיות לשמירה על הדפים). מי שמתמודד עם הפרעות קשב וריכוז אמנם יתקשה להגיע למשימה הזו מדי יום, אבל אם תגדירו לעצמכם מועד קבוע בשבוע או בחודש שבו עושים סדר בניירת, ותנעצו את המועד הזה ביומן, יהיה לכם קל יותר לעמוד במטלה.

 

סדר בעיניים

הפרעות קשב וריכוז בילדים ומבוגרים מובילות לא פעם לדחיית פעולות ומטלות, בטח כשהסביבה שלנו רועשת ועמוסה בגירויים. סידור הסלון, חדר השינה או פינת העבודה כך שהיא נטולת הפרעות ופיתויים, הוא אחד הצעדים החשובים ביותר. קופסאות יפות יכולות לשמש כפתרונות אחסון שלא פוגעים באסתטיקה של החלל, ומנגד הן ייצרו סדר בעיניים. כשהחלל מאורגן גם החשיבה מאורגנת יותר, והיכולת שלכם להתרכז במשימה שעל הפרק טובה יותר. כמו שאתם מבינים, לא חייבים ריטלין כדי להתרכז, בטח כשיש כמה דרכים אחרות לעשות סדר במחשבות.