טיפים לעיצוב הסלון

בית נעים, מסודר ומטופח הוא בית מזמין שכיף לנו לשהות בו. רובנו, אם לא כולנו, שואפים לעצב לעצמנו פינה חמה ונעימה שכזו. הבעיה היא, אם נודה באמת, שלא תמיד ברור לנו איך בדיוק משיגים את המטרה הזו, ואיך אפשר להפוך את הסלון לשטח שהוא לא רק פונקציונלי מאוד, אלא גם מרהיב ביופיו. כמה טיפים חשובים בנושא הזה בדיוק, לפניכם.

 

תכנון ומידות

בשלב ראשון, תכננו את החדר בצורה נכונה. חשוב לזכור שבחלל גדול ומרווח מאוד נכון יותר להציב פינת ישיבה רחבה, שכן ספה קטנה תיעלם בתוך השטח הגדול הזה. לחלופין, אם לרשותכם שטח עבודה לא מאוד גדול, מערכת ישיבה גדולה מדי תהפוך את הסלון לצפוף ולא מאוד נעים. חשבו על האופן שבו אנחנו מתכננים מה נלבש או איך נסדר את השיער שלנו בבוקר. אנחנו רוצים להיראות במיטבנו ולהתאים את הבגדים, את האיפור וגם את הנעליים למידות שלנו. כדי לבצע שיפורים וליטושים אנחנו נעזרים בטיפולים קוסמטיים, מבצעים מתיחה עם חוטים נספגים ובמידת הצורך גם מילוי קמטים. באופן דומה אנחנו צריכים להשקיע מחשבה ותכנון גם בסלון, ובכל חדר אחר בבית.

 

בחירת הצבעים

לאחר שקבענו את המידות הנכונות לנו וגם אילו פריטים ישתלבו טוב יותר בחלל, לרבות מזנון, כוננית ספרים או עציץ, הגיע הזמן להתחיל לתכנן את הצבעים. חובבי הסגנון המודרני יעדיפו לרוב צבעים כמו אפור, שחור או לבן, אבל את הצבעים הללו אפשר "לשבור" בקלות עם תמונה בצבעים חזקים יותר כמו אדום או כחול. גם עציץ ירוק בפינת החדר או אהיל מרשים בנוכחותו יתרמו מאוד ויהפכו את מראה החדר למרתק ומושך יותר. מנגד, אם אתם נוטים לעבר סגנון כפרי וחמים כנראה תעדיפו ריהוט עץ וספות גדולות בסגנון קלאסי ונקי, וכדי להימנע מבלגן מוגזם בעיניים נסו להיות עקביים וזכרו שגם פינות אחרות שחולקות את אותו החלל (כמו פינת האוכל או המטבח) צריכות להשתלב בעיצוב הזה.

 

שטיחים ותוספות אחרות

ספה יש, וגם צבעים נבחרו, וכעת נותרו כמה קישוטים אחרונים. אתם לא חייבים לצאת מגדרכם, ולרוב פחות הוא באמת הרבה יותר, אבל יש בכל זאת כמה פריטים שיגרמו לחדר להיראות עשיר ויוקרתי בלי שתשקיעו יותר מדי זמן, אנרגיות ואפילו  משאבים. שטיח ימלא את החלל בצורה נהדרת, וגם פסלים או חפצי נוי על המזנון יעשו את העבודה. זכרו שאין סיבה להתפרע ולהעמיס, ודווקא העומס ישיג מטרה הפוכה.