האם לימודי עיצוב הם הדרך הנכונה?

יש תחביבים מסוימים שהיינו רוצים להפוך למקצוע, ואולי להתפרנס מהם יפה. עיצוב הבית הוא אחד מהם. כלומר, אנחנו מאוד אוהבים לארגן את הבית מחדש, לשלב בין צבעים, לבחור רהיטים שיהיו גם מרהיבים וגם נוחים להפליא, ובקיצור – לחדש, לרענן וליצור. השאלה היא האם אפשר להפוך את התחביב הזה לעסק שמכניס גם משכורת יפה, ואיך מגיעים לשם.

 

לימודים תיאורטיים ומעשיים

הצעד הראשון בדרך להפיכת התחביב הקטן למקצוע גדול ורווחי הוא כמובן איתור מסגרת לימודים מתאימה. בהקשר הזה חשוב לזכור שלימודי עיצוב חייבים לכלול לא רק המון תיאוריות והרצאות, אלא גם התנסות מעשית. בדיוק כפי שאנחנו לומדים לנהוג לא רק עם הידע החשוב של מבחן התיאוריה, אלא גם לאחר עשרות שיעורי נהיגה מעשיים בדרכי ישראל, גם כשמדובר בעתיד המקצועי שלנו המצב לא שונה בהרבה.

 

מוסד לימודים מוכר

לצד הרקע התיאורטי וההתנסות בפועל, כדאי שמוסד הלימודים בו תבחרו יהיה מוסד מוכר ובעל שם. כדי שתוכלו לדעת מראש האם זה אכן המצב, מומלץ להתייעץ עם אנשים שכבר עוסקים בתחום והצליחו לצבור לעצמם שם ומוניטין לאורך הדרך. בעלי המקצוע הללו התחילו גם הם בנקודה שבה אתם נמצאים היום, מתלבטים אם ואיפה ללמוד, כך שאם יש מישהו שיוכל להעביר אליכם קצת מהידע והניסיון שלו, אלה כנראה המקצוענים האלה. יצירת הקשר הזו תהיה חיונית עבורכם גם בהמשך הדרך. כך, אחרי שתסיימו את הלימודים תוכלו לשוחח עם הקולגות שלכם, ליצור קשרים ואולי גם לראות מקרוב את העבודה, את יצירת הקשר עם הלקוחות ואת ההתנהלות העסקית. כן, הלימודים ממשיכים גם ביום שאחרי.

 

הכי חשוב – להמשיך להאמין

למען הסר ספק, כמעט כל תחביב יכול להפוך למקצוע. הילד שמתמכר לטניס בגיל צעיר יכול להפוך את המשחק לתחום עיסוק מרכזי שגם יניב שכר יפה ונסיעות בעולם, מי שאוהב לצייר או לכתוב יכול בהחלט למכור יצירות אמנות וסיפורים בין אם בגלריה פרטית ובין אם באמצעות גורם מתווך. גם חובבי הבישול והאפייה יכולים להציע שירותי קייטרינג או ללמד אחרים איך לבשל ולאפות כמו הגדולים. כל מה שחשוב באמת הוא לדעת איפה נמצא הלב שלכם, ומה יגרום לכם להתחיל את הבוקר מלאי תשוקה והתרגשות. כל השאר יבוא עם הזמן, גם בחירת מסגרת הלימודים וגם העבודה עצמה. יכול להיות שגם השמיים לא יהיו הגבול.